Darłowskie Centrum Wolontariatu

FABRYKA DOMÓW MOBILNYCH I SZKIELETOWYCH LARK

Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych
Lark Leisure Homes Sp. z o.o. 

 

http://larkfactory.com/

Pomysł na uruchomienie fabryki domów rekreacyjnych, mobilnych i szkieletowych zrodził się     z zamiłowania do podróżowania po świecie. Założyciele firmy wywodzą się z rodziny z tradycjami hotelarskimi. Chcąc spróbować nie tradycyjnej formy spędzania wakacji, postanowili kupić campera. W trakcie podróży, jaką nim odbyli po niemal całym kontynencie europejskim, dokonali wielu spostrzeżeń, które miały bezpośredni wpływ na powstanie fabryki „LARK Leisure Homes”.

 

Pierwszym zaobserwowanym przez nich zjawiskiem była rosnąca w Europie popularność campingów, na którym można było znaleźć nie tylko namioty czy campery, ale również domki mobilne (potocznie zwane w Polsce holenderskimi lub angielskimi). Drugą rzeczą, którą zauważyli, była zwiększająca się w szybkim tempie liczba domków mobilnych, wypierająca na campingach miejsca, przeznaczone wcześniej na campery. Trzecim istotnym spostrzeżeniem był fakt, że w Europie campingi, oferujące możliwość wynajęcia domków mobilnych, położone są niemal zawsze przy dużych i cieszących się prestiżem kurortach, jak to ma miejsce chociażby we Francji - Saint Tropez, Cannes; Hiszpanii - Barcelona, Malaga, Marbella; Włoszech - Laguna Wenecka, Portofino.

 

To oczywiście tylko niektóre ze słynnych kurortów, gdyż w Europie podobnych campingów jest ponad 42 tysiące, co świadczy o coraz większym zainteresowaniu taką właśnie formą wypoczynku. Camping zatem przestał być miejscem postoju. Park wakacyjny z domkami mobilnymi jest teraz atrakcyjną destynacją, gdzie znajdują się baseny, restauracje, wesołe miasteczka czy siłownie. Campingi XXI wieku to miejsca luksusu, właśnie dzięki domkom, takim jak nasze. Umożliwiają spędzanie czasu razem, wspierają zacieśnianie więzów między rodziną, przyjaciółmi, zamieszkującymi jeden duży, komfortowy domek, zamiast zajmując 2-3 pokoje hotelowe. Takie zjawisko świadczy o przemianach stylu życia i ewolucji form spędzania wolnego czasu.

 

Założyciele firmy "LARK" spędzili ostatnie 5 lat na badaniu i testowaniu dostępnych na rynku europejskim rozwiązań, dotyczących domków mobilnych, w celu ustalenia najważniejszych       z punktu widzenia użytkownika parametrów i funkcji takiego lokum. Poświęcili dużo czasu         i uwagi na poszukiwaniu rozwiązań technologicznych, które sprawiłyby, że produkowane przez nas domki mobilne byłyby bardziej praktycznymi, wytrzymalszymi w trakcie codziennego użytkowania, jak również odporniejszymi na wilgoć i zmienne warunki atmosferyczne.

 

Chcąc budować możliwie najlepsze obiekty, zatrudnili wybitnych specjalistów z polskich fabryk domów oraz rozpoczęli współpracę z najzdolniejszymi architektami i designerami z całej Polski    i Europy. Dzięki temu fabryka LARK posiada najnowocześniejsze linie produkcyjne o wysokiej precyzji.

 

Owocem badań i poszukiwań stanie się uruchomienie seryjnej produkcji domków mobilnych. Celem LARK jest produkowanie domków wypoczynkowych wysokiej jakości i bardziej zaawansowanych technologicznie od produktów dostępnych na rynku.

 

Rys. LARK

 

Plany fabryki LARK przewidują produkcję domków mobilnych o 5 długościach od 8 do 12 metrów i szerokości pomiędzy 3,7 - 4 metry. Wnętrza domków będą w pełni wyposażone i umeblowane. Materiały, z których zostanie wykonane wnętrze, będą wysoce odporne na zabrudzenia (zwłaszcza podczas pobytu rodzin z dziećmi), jednocześnie zachowujące najwyższe standardy ekologiczne. Firma liczy na to, że odbiorcami ich produktów będą zarówno firmy prowadzące campingi, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty, jak i również osoby prywatne, poszukujące nowoczesnego domku na działkę rekreacyjną (ważnym wspomnienia jest fakt, iż aby postawić domek mobilny na parceli, jego właściciel nie potrzebuje pozwolenia na budowę). W niedługim czasie po rozruchu produkcji domków mobilnych, planuje się uruchomienie linii montażowej domów rekreacyjnych.

 

Lark Leisure Homes jest miejscem, w którym zatrudnienie znajdują mieszkańcy Darłowa i okolicznych miejscowości. Wraz z postępem prac przy uruchomieniu linii produkcyjnej oraz budowie obiektów fabryki, cały czas trwa rekrutacja na różne stanowiska. W chwii obecnej fabryka zatrudnia m.in. stolarzy, dekarzy, technologów drewna, monterów instalacji sanitarnych, magazynierów, spedytorów, projektantów wnętrz i architektów. Wszelkie niezbędne informacje na temat zatrudnienia znaleźć można na stronie internetowej  www.larkfactory.com. Ogłoszenia o wolnych stanowiskach pracy ukazują się także w urzędach pracy oraz prasie lokalnej.

 

Fabryka Domów Mobilnych i Szkieletowych
Lark Leisure Homes Sp. z o.o.

ul. Generała Sowińskiego 12A
76-150 Darłowo

KRS: 0000551339
NIP: 4990652286
REGON: 361139913

 

 

RECEPCJA

tel. 94 314 9700 / 94 314 3668

kom. +48 507 854 998

biuro@larkfactory.com

 

DZIAŁ HANDLOWY

tel. 94 314 9710

handlowy@larkfactory.com

 

DZIAŁ ZAKUPÓW

zakupy@larkfactory.com

 

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce